Oferta Endodoncja

Zachowanie własnych zębów powinno być zawsze pierwszym wyborem, dlatego też leczenie kanałowe jest często jedynym sposobem uratowania zniszczonych lub chorych zębów konkurujące z ich usunięciem.
Endodoncja

Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej miazgi (naczynia krwionośne, limfatyczne i nerwy znajdujące się wewnątrz zęba) z komory i kanałów zęba, a następnie na ich dokładnym oczyszczeniu i dezynfekcji oraz ostatecznym wypełnieniu specjalnym materiałem. Po zamknięciu kanałów, koronę zęba wypełnia się materiałem kompozytowym lub w przypadku większego zniszczenia zęba odbudowuje protetycznie (korona porcelanowa) aby przywrócić pełną funkcjonalność zęba. Cały zabieg przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym przy użyciu bardzo precyzyjnych narzędzi ręcznych oraz maszynowych i towarzyszy mu kontrola radiologiczna. Po zakończonym leczeniu ząb może być wrażliwy lub dawać delikatne objawy bólowe przez kilka dni co jest całkowicie normalnym objawem i nie należy się nim martwić.

Uszkodzenia miazgi mogą być spowodowane kilkoma czynnikami m. in. infekcją bakteryjną, urazem lub złamaniem zęba czy też chorobą przyzębia. Jeżeli stan taki trwa długo stan zapalny przenosi się na otaczającą ząb kość a zmiana powstała na końcu korzenia powiększając się powoli ją niszczy.

Umów się na wizytę