Nasz sprzęt

Leczenie naszych Pacjentów rozpoczynamy od kompleksowej diagnozy.

Niezbędne w jej ustaleniu są badania rentgenowskie, dlatego też każdy Pacjent zgłaszający się do naszej kliniki po raz pierwszy będzie skierowany na wykonane zdjęcia pantomograficznego 2D.

Zdjęcia punktowe zębów naszych Pacjentów wykonujemy podczas zabiegów na fotelu dentystycznym za pomocą radiowizjografii aparatem Kodak 2200. Dawki promieniowania przy zdjęciach cyfrowych są zredukowane nawet do 80% w porównaniu do tradycyjnej metody na kliszy.

Kodak 2200
Lupy zabiegowe

Dokładnie diagnozujemy problem pacjenta

W trakcie leczenia używamy urządzeń powiększających takich jak lupy zabiegowe w celu dokładnego zdiagnozowania problemu oraz możliwości o wiele bardziej precyzyjnej pracy.

W celu wyjaśnienia Pacjentowi szczegółów zabiegu i pokazania efektów leczenia wykorzystujemy kamerę wewnątrzustną, monitor przy fotelu oraz aparat cyfrowy Nikon.

Prace protetyczne

Aby nasze prace protetyczne wiernie odzwierciedlała stan faktyczny używamy w codziennej praktyce mieszalnika Dynamix Speed, dzięki któremu z łatwością technik widzi to samo co my w ustach pacjenta.

Drugim nieodzownym stosowanym w gabinecie urządzeniem jest łuk twarzowy, który służy do skopiowania położenia szczęk względem stawów i przeniesienia tego położenia do laboratorium protetycznego. Stosując łuk twarzowy osiągamy precyzyjniejsze prace protetyczne, lepiej dostosowane do zgryzu. Przed ostatecznym osadzeniem pracy protetycznej należy ją wypiastować specjalną piaskarką abrazyjną firmy Andersz aby jej przyleganie było jeszcze lepsze i służyło dłuższy czas.

...

Nasza klinika specjalizuje się w profesjonalnym leczeniu kanałowym.

Jest to możliwe dzięki nowoczesnym, zaawansowanym systemom elektronicznym, takim jak:

Endometer Raypex 5

Mikrosilnik X-Smart Plus

EndoActivator oraz system ultradźwiękowy Woodpecker

Służące do płukania kanałów oraz do udrażniania zarośniętych kanałów i usuwania z nich złamanych narzędzi

B&L

Do wypełnienia kanałów metodą termicznej kondensacji gutaperki służy nam system B&L

Profilaktyka

Piaskowanie i usuwanie kamienia nazębnego to zabiegi profilaktyczne niezbędne dla utrzymania zdrowych zębów i prawidłowej higieny jamy ustnej. Wykonujemy te zabiegi w sposób komfortowy dla pacjenta dzięki skalerowi VDW oraz piaskarce Air-Flow EMS

Umów się na wizytę

Wybielanie

W trosce o śnieżnobiałe zęby możemy zaproponować profesjonalne wybielanie gabinetowe lampą Beyond


Wysokie standardy higieny

Duży nacisk kładziemy również na czystość sprzętu, który jest stosowany podczas wizyty. Tylko dzięki właściwie przeprowadzonej sterylizacji można zagwarantować 100% ochrony przed zakażeniem podczas zabiegów stomatologicznych. Proces sterylizacji składa się z kilku etapów, w których wykorzystujemy myjki ultradźwiękowe, zgrzewarkę pakietów impulsową na gorąco Euronda Euroseal oraz autoklaw LISA.

Posiadamy również nowoczesny system konserwacji końcówek stomatologicznych - Assistina 301 plus.