Oferta Leczenie kobiet w ciąży

Wbrew panującym opiniom, podczas ciąży można, a nawet trzeba leczyć zęby. Opieka stomatologiczna nad kobietą ciężarną jest szczególnie ważna ze względu na to, że stan zdrowia jamy ustnej kobiety ma istotny wpływ na przebieg i czas zakończenia ciąży. Rozwijający się stan zapalny, któremu sprzyja ból może zagrażać matce jak i dziecku.

Leczenie ciężarnych

W okresie ciąży zęby i dziąsła wymagają szczególnej opieki. Regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów, przestrzeganie zdrowej diety oraz regularne wizyty u stomatologa pomogą ograniczyć problemy z zębami i dziąsłami, które często mogą pojawić się w tym okresie.

W trakcie ciąży występuje podwyższone ryzyko pojawienia się zapalenia dziąseł, ponieważ wyższy poziom hormonów powoduje, że dziąsła w nadmierny sposób reagują na czynniki drażniące, jakie znajdują się w płytce nazębnej.

Optymalny termin wizyty wypada pomiędzy czwartym a szóstym miesiącem ciąży, ponieważ jest to najbezpieczniejszy okres na podejmowanie leczenia u pacjentek ciężarnych. Pierwsze trzy miesiące to bowiem okres szczególny - czas kształtowania się płodu i rozwoju najważniejszych organów, a w trzecim trymestrze, ze względu na niedogodności związane z wielkością brzucha, leczenie może być utrudnione. Mimo, iż wymaga to nieco więcej starań niż zwykle, wszystkim problemom z zębami podczas ciąży można zapobiec dzięki profilaktyce, regularnym kontrolom oraz odpowiedniemu leczeniu.

Umów się na wizytę