Oferta Ortodoncja

Wada zgryzu to nieprawidłowe ustawienie zębów w łukach zębowych jak również sytuacje, w których zęby są "proste" lecz łuki zębowe zwierają się w nieprawidłowy sposób, np. górne zęby są znacznie wysunięte do przodu względem dolnych.

Taki nieprawidłowy układ górnego i dolnego łuku względem siebie może być zauważalny przez samego pacjenta lub jego otoczenie, może ujawniać się również w rysach twarzy lub być niezauważony z zewnątrz.

Niestety wady zgryzu to nie tylko problem estetyczny. Krzywo ustawione zęby utrudniają dokładne oczyszczanie a tym samym sprzyjają odkładaniu się kamienia nazębnego, który jest główną przyczyną stanów zapalnych dziąseł i wynikających z tego komplikacji. Nieprawidłowy układ łuków zębowych może być przyczyną zaburzonego profilu twarzy, nierównomierne obciążenie zębów, nadmiernego ich zużycie (starcie), nagryzania dziąseł i ich uszkodzenia, niewydolnego odgryzanie oraz żucie a także nieprawidłowe układanie języka. Utrzymujący się przez wiele lat taki stan doprowadza do samoistnego przemieszczania się zębów i pogorszenia ich ustawienia.

Leczenie ortodontyczne umożliwia przesuwanie zębów przekrzywionych lub ustawionych w niewłaściwej pozycji, korygowanie położenia łuków zębowych względem siebie oraz poprawę estetyki twarzy.

Umów się na wizytę