Oferta Implantologia

Implanty to sztuczne, tytanowe korzenie zębów, które są umieszczone w kości tak aby stanowiły filary dla zębów zastępczych (koron porcelanowych/cyrkonowych), czy też mostu lub protezy . Implanty mogą być rozwiązaniem dla ludzi, którzy z różnych powodów utracili ząb lub zęby.

1. Wykonanie aktualnego pantomogramu i tomografii danej okolicy.

Przygotowanie do zabiegu: wykonanie aktualnego pantomogramu; sanacja jamy ustnej (usunięcie kamienia nazębnego i osadu, wyleczenie próchnicy, jeśli jest to konieczne-również wyleczenie zębów kanałowo, usunięcie zębów kwalifikujących się do usunięcia).

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu jednak wszystkie przypadki są omawiane indywidualnie z chirurgiem podczas konsultacji implantologicznej, na której to macie Państwo możliwość zadać lekarzowi wiele pytań, które Was nurtują oraz uzyskać wyczerpujące informacje odnoście możliwości implantacji w Państwa przypadku.


2. Konsultacja specjalistyczna u implantologa.

Szczegółowe zaplanowanie przebiegu i kosztu leczenia. W sytuacji gdy kość szczęk uległa zanikowi i nie ma w niej wystarczającej ilości miejsca na wprowadzenie implantu, lekarz może orzec konieczność wykonania dodatkowego zabiegu poprzedzającego implantację - sterowanej regeneracji kości.


3. Część chirurgiczna - wprowadzenie implantów.


4. Odsłonięcie implantu i założenie śruby gojącej.

Ma miejsce po minimum 2 miesiącach od wprowadzenia implantu. Dokładny czas jest ustalany w zależności od uwarunkowań indywidualnych.


5. Część protetyczna - wykonanie korony porcelanowej.

Ma miejsce średnio 4-6 miesięcy po wprowadzeniu implantu. Jest to czas potrzebny na osiągnięcie stabilizacji wszczepu - integracja z kością. Trwałość implantów zależy w głównej mierze od samego pacjenta i jego stanu zdrowia, jak również od przestrzegania zaleceń oraz okresowych wizyt kontrolnych.




... ... ...

Umów się na wizytę